Laukaan Kisa-veljet - Darma-Kai judojaos

2017

 

Ryhti Shiai  2.9.2017  Masku   N-63

Ryhti Shiai 2.9.2017 Masku M-73

Hämeenlinna Shiai 29.4.2017 N+70

Hämeenlinna Shiai 29.4.2017 VNA+70

Hämeenlinna Shiai 29.4.2017 M-73

 

2013

Aprilli Shiai                        Kurikka 23.3    

BP-60kg             1                           Jere Kesti

BP-66kg             2                           Jere Kesti

M-81kg              1                           Tommi Vehviläinen

M-66kg              2                           Juuso Rossi

Hontai Shiai                       Vantaa 25.3


CP-46 kg            2.                         Juha Tarvainen



2012

Alempivöiden mestaruus        Vantaa 25.3

P-15V                       2                     Niilo Ojansivu

N-yli13v                    5                     Ria Makkonen

N-yli13v/  63kg          3                     Emma Simonen

M-yli 15v/ -66kg        3                    Eetu Panula

Aprilli Shia                         Kurikka 24.3    

CP-60kg             1                           Jere Kesti

BP-55kg             2                           Vili Happonen

BP60kg              2                           Jere Kesti

M-60kg              1                           Oskari Karttunen

                         3                           Juuso Rossi

M-81kg              2                           Tommi Vehviläinen

                         7                           Joonas Taimi  

SM A-B nuorten                Mikkeli 10-11.3

BT-48 kg            2                           Nea Pyöriä

BP-60kg                                          Jere Kesti

AT-48 kg            1                           Nea Pyöriä

AP-73kg             7                           Joonas Taimi

                                                      Tommi Vehviläinen

Samurai cup 2                   Pieksänmäki 18.2

BT-48 kg            2                           Nea Pyöriä

BP-60 kg            9                           Jere Kesti

Ap-60 kg           7                           Juuso Rossi

AP73 kg             7                           Santeri Moilanen

ICE  Power cup                 Tampere  28.1                            

N-52 kg              1                           Tiia-Mari Halttunen

M-73kg              7                           Joonas Taimi

M-81 kg             3                           Tommi Vehviläinen

Länsi-suomen aluemestaruuskilpailu  Evijärvi 21.1

ET-36 kg            1                           Noora Hakuli

EP-27 kg            2                           Topi Ruuska

DT-40kg             2                           Noora Hakuli

DP-55kg             2                           Niilo Ojansivu

                         3                           Miro Hakuli

CP-60 kg            1                           Jere Kesti

CP-66kg             1                           Jesse Siikaranta

CP 66kg             1                           Jesse Siikaranta

BT-52 kg            2                           Ria Makkonen

BP-60kg             1                           Jere Kesti

M-60 kg             2                           Juuso Rossi

M-73 kg             5                           Joonas Taimi

                         7                          Santeri Moilanen

M-81 kg             5                           Joonas Taimi

                        7                           Sami Muittari

Samurai cup 1                  Orimattila 14.1

BP-55 kg            3                          Jere  Kesti

AT-52 kg            2                          Tiia-Mari Halttunen

AP-73kg             7                           Tommi Vehviläinen

_____________________________________________________________________________________________________

2011

Samurai cup                                  Lahti / 15.tammikuu

AP-81 kg            2                          Ville Ponkilainen

Muut osanottajat:  Nea Pyöriä ja Tommi Vehviläinen

                           --> hyviä otteluita, ei voittoja

Länsi-Suomen aluemestaruuskilpailut Evijärvi / 22.tammikuu

CT-44kg             1                           Noora Pyöriä

CT-48kg             1                           Nea Pyöriä

CT-52 kg            1                           Nea Pyöriä

CP-50 kg            1                           Jere Kesti

                         3                          Ville Murtolahti

CP42 kg             5                           Toni Klementti

EP-34kg             5                           Oskari Suvilehto

BP-50kg             1                           Vili Happonen

BP-55kg             2                           Vili Happonen

                         3                           Juuso Rossi

AT-52kg             1                           Tiia-Mari Halttunen

                         1                           Tommi Vehviläinen

M-66kg              1                           Tommi Vehviläinen

                         7                           Joonas Taimi

ICE Power                                    Tampere / 29.helmikuu

CT-48kg             1                           Nea Pyöriä

BT-48kg             1                           Nea Pyöriä

BP-50kg             3                           Vili Happonen

                         8                           Murat Könec

M-66kg              3                           Joonas Taimi

                         8                           Antti-Pekka Ahonen

Samurai cup 2                              Mikkeli / 19.helmikuu

BT-48 kg            1                           Nea Pyöriä

AP-66kg             7                           Joonas Taimi

SM A-B nuorten                           Tampere / 12-13.maaliskuu

BT-48kg             3                           Nea Pyöriä

AP-81kg             2                           Ville Ponkilainen

Alempi vöiden mestaruuskisat   Vantaa / 26.maaliskuu

N-48 KG             1                           Noora Pyöriä

N-52 KG             1                           Tiia-Mari Halttunen

P-55kg               3                           Jere Kesti

M-55kg              3                           Juuso Rossi

M-66kg              8                           Joonas Taimi

Aprilli-shiai                                  Kurikka / 9.huhtikuu

CT-48kg             1                           Nea Pyöriä

BT-48kg             1                           Nea Pyöriä

CP-55kg             1                           Jere Kesti

Viro                                              Narva / 10.syyskuu

BT-48KG            3                           Noora Pyöriä

                        3                           Nea Pyöriä

BP-55kg            5                           Jere Kesti

Mikkeli -shiai                              1.lokakuu

EP-38kg             3                           Oskari Suvilehto

DP-60kg            1                           Niilo Ojansivu

M-73 kg             3                           Tommi Vehviläinen

M-81kg              5                           Sami Muittari 

Eden-shiai                                   Tampere / 8.lokakuu

CP-55 kg            3                           Jere Kesti

N-52 kg              3                           Tiia-Mari Halttunen

M-73kg              1                           Tommi Vehviläinen

Iisalmi-shiai                                12.marras

CT-48kg             1                           Nea Pyöriä

N-52kg               1                           Tiia-Mari Halttunen

M-73kg              2                           Tommi Vehviläinen

Tarto                                            19.marras

BT-48kg             1                           Nea Pyöriä

BP-55kg             5                           Jere kesti

Piirinmestaruus                            Kurikka / 26.marras

CT-48kg             1                           Nea Pyöriä

CP-60                 1                           Jere Kesti

BT-52kg             1                           Nea Pyöriä

BP-60kg             3                           Juuso Rossi

N-52kg               1                           Tiia-Mari Halttunen

M-73kg              3                           Tommi Vehviläinen

                         5                           Joonas Taimi

Lahti-shiai                                    3.joulu

CP-55kg             3                           Jere Kesti

N-52kg               4                           Tiia Mari Halttunen

M-73kg              5                           Tommi Vehviläinen

M-81 kg             3                           Sami Muittari

www-suunnittelu: Keski-Suomen Verkkomedia